Nagłe zmniejszenie ostrości wzroku - czy to może być coś poważnego?

Dzień dobry, 3 dni temu miałam mały wypadek. Mam 4 guzy na głowie i siniaka na czole nad brwią, nie robiłam prześwietlenia głowy. Oglądałam dziś telewizję i nagle obraz zaczął mi się rozmazywać. Od ponad godziny rozmazują mi się literki na ekranie komputera i telewizora, nie wiem, czy to może być coś poważnego. Z góry dziękuję za pomoc.
ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Przy przebytym urazie głowy lub oczu, z punktu widzenia okulistycznego - najbardziej należy się obawiać uszkodzenia siatkówki. Niepokojącymi dolegliwościami jest widzenie błysków, mętów lub mgły przed okiem lub widzenie „zasłony”. W przypadku nieleczonego uszkodzenia siatkówki może dojść do trwałego upośledzenia wzroku.

Pomimo iż minęły 4 dni od urazu głowy, proponuję konsultację okulistyczną, by lekarz wykluczył pourazowe uszkodzenia oka, m.in. oglądając dno oka.

Serdecznie pozdrawiam!