Nagłe zmniejszenie rozmiaru piersi a nerwica

Witam.Mojej żonie (30lat) w ciągu 1roku drastycznie zmalały piersi o ok.3 rozmiary(choroba wykluczona, dzieci jeszcze nie mamy) i jest to powodem jej załamania.Moje pytanie jest takie czy może to być sprawa naturalna, biologiczna?. Dodam że żona od roku ma zaburzenia psychiczne(mania, urojenia) spowodowane nieleczona nerwica.Jest przekonana ze ktoś podaje jej jakieś środki na zanik piersiu.Udao mi się namówić żonę na pojscie do psychiatry natomiast zmniejszenia piersi nie potrafię wytłumaczyć.

Lek. Tomasz Budlewski

Być może jest to reakcja na nerwicę, ale aby to określić należy przeprowadzić badanie lekarskie. Proponuję namówić żonę do pójścia do ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie, a ginekolog także wytłumaczy możliwe podłoże takich zmian.

Milena Lubowicz

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Może to być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. W pierwszej kolejności należy jednak zająć się problemami psychiatrycznymi, a po ustabilizowaniu stanu psychicznego prosi skontaktować się z ginekologiem, który może zlecić odpowiednie badania.
Pozdrawiam