Nagły ból w żołądku, znaczne przyspieszenie serca, drżenie rąk

witam ! mam49lat , od 7 cierpię na ataki skokow ciśnienia a dokładnie wygląda to tak : nagły ból w żołądku,idący do szyi ,znaczne przyspieszenie serca,drżenie i drętwienie rąk, ogólne oslabienie i nagła potrzeba wypróżnienia czy to typowy objaw dla nerwicy czy może chorego serca ?

Witam. Nie znam wartości tych skoków ciśnienia, ale wydaje się że wymaga Pani dokładniejszej diagnostyki kardiologicznej - Holter ciśnieniowy, EKG, USG jamy brzusznej, podstawowe badania krwi to na początek

Witam,

konsultacja kardiologiczna i szczegółowa diagnostyka pozwoli wyeliminować choroby serca.
Jeśli wykluczone będą choroby serca, zalecałabym leczenie za pomocą terapii poznawczo - behawioralnej, bardzo wysoka skuteczność, w leczeniu, takich zaburzeń jak: Zaburzenia nerwicowe
Zaburzenia depresyjne
Lęk paniczny
Agorafobia i inne fobie
Fobia społeczna
Bulimia
Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne
Zespół Stresu Pourazowego
Schizofrenia
Terapia CBT może pomóc zmienić wzory negatywnego myślenia (aspekt poznawczy) - to pozwala ukształtować emocje (aspekt emocjonalny) i zachowanie (aspekt behawioralny), w określonych sytuacjach, co przyczynia się do poprawy samopoczucia.
Takie objawy, które Pani opisują mogą być, w przebiegu zaburzeń nerwicowych i lekowych.

Pozdrawiam serdecznie