Najlepsze metody usuwania naczynek na nogach

Jestem z województwa lubuskiego i chciałabym się dowiedzieć u jakiego najlepszego specjalisty konkretnie można usuwać naczynka na nogach i jaka metoda usuwania jest najlepsza. Miałam usuwane naczynka 2 razy skleroterapią cztery miesiace temu ale zostały czerwone ślady które czasem swędzą czy muszę mieć zabieg powtarzany ?czy wystarczy smarować preparatami ?i jakie preparaty są najlepsze żeby ślady zniknęły ?bardzo dziękuję

Najlepiej udać się na wizytę kontrolną do lekarza, który wykonał zabieg. Przebarwienia po skleroterapii zdarzają się często, zazwyczaj same ustępują, jednak trwa to kilka miesięcy. Pajączki naczyniowe polecam zamknąc laserem (CynoSur, Gemini, Fotona) w odpowiednio wyposażonej klinice medycyny estetycznej lub flebologicznej.

Witam serdecznie, leczymy zawsze kompleksowo - drobiazgi zbyt wąskie dla najcieńszych dostępnych igieł stosowanych w skleroterapii (0.25) wykańczamy laserem przezskórnym u flebologa lub lekarza medycyny estetycznej. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog

Witam. Najlepiej naczynia usuwać u lekarza flebologa, który najczęściej ma do dyspozycji kilka różnych metod, aby leczyć jak najbardziej skutecznie. Najczęściej zaczynamy od skleroterapii, a drobne czerwone naczynia, których nie udało się usunąć, leczymy laserem lub Veinwave. Czasem bywa, że znikają one samoistnie w ciągu kilku miesięcy po skleroterapii.