Najpierw był petting, potem stosunek - kiedy zaszłam w ciążę?

Witam ponownie,
miałam cykle 24-dniowe, 5 października dostałam miesiączkę, trwała 5 dni, wynika, że dni płodne skończyły się 17., a 14. nastąpiło jajeczkowanie, z 12 na 13 października pieściłam się z kolegą, niestety impreza, za dużo alkoholu, ale tylko pieszczoty (włożenie palca do środka), później zaczęłam czytać, że wydobywa się śluz, który ma plemniki i może w ten sposób nastąpić zapłodnienie, a wydaje mi się, że on się często dotykał sam.
Dnia 13 października odbyłam stosunek z moim partnerem bez zabezpieczenia, wcześniej robiliśmy już tak, ale nic z tego nie wyszło, tzn. brak ciąży, w listopadzie już nie dostałam okresu no i potwierdziło się, że jestem w ciąży, ale od tamtej pory nie jestem pewna niczego, ciągle płaczę, nie wiem co zrobić, bo po prostu nie wiem, z którym jestem w ciąży;(
Później było gorzej, zaczęłam czytać w necie o przesunięciu owulacji, o zapłodnieniu przez preejakulat itp. Wiem, że zostało mi tylko czekać na rozwiązanie, ale ja boję się urodzić to dziecko. Czy można zrobić jakieś badanie jeszcze w ciąży?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Na 99,9 proc. ciąża powstała w wyniku stosunku, a nie pieszczot. Jedyną metodą upewnienia się są badania genetyczne. Można je technicznie przeprowadzić jeszcze w ciąży, ale nie robi się tego, ze względu na ryzyko poronienia przy pobieraniu tkanki płodu.
Badanie takie wykonuje się przy podejrzeniu ciężkich wad genetycznych. Do wykonaniu badań genetycznych na ojcostwo potrzebna będzie Pani zgoda partnera, tak więc trzeba mu będzie opowiedzieć całą historię.
Pozdrawiam serdecznie!