Najskuteczniejszy sposób na osiągnięcie idealnej wagi

Witam! Chciałam od razu zaznaczyć, że nie ufam ślepo wszelkim wyliczeniom BMI. Znam osoby, które mają "prawidłową wagę ciała", ale nijak to się ma do rzeczywistości, dlatego uprzedzam, że nie jestem żadną anorektyczką, choć moje BMI wskazuje na niedowagę. To nie jest również jakiś głupi żart, moim marzeniem jest osiągnięcie wagi 45kg i utrzymanie jej, chcę się dowiedzieć w jaki sposób mogę to zrobić od fachowców. Moja masa ciała :47kg Wzrost : 165cm Wiek : 19lat Kobieta Prowadzę monotonny tryb życia, żadnego sportu, żadnego wysiłku, nie lubię sportu, kiedyś ćwiczyłam dwa tygodnie, zalecając się do wszelkich wskazówek by schudnąć, waga nie drgnęła nawet o gram, przez co definitywnie zakończyłam przygodę z ćwiczeniami. Stosowałam dietę 1000kcal na której schudłam z 49kg do 47kg, waga jak na razie się utrzymuje, wciąż staram się nie przekraczać 1000kalorii dziennie, ale rzadko mi się to udaje, zazwyczaj zjadam od 1200 do 1400 kalorii dziennie. W mojej rodzinie nie występuje otyłość, ani nadwaga. Nie choruję na żadne choroby przewlekłe. Z niecierpliwością czekam na odpowiedź, jak schudnąć z 47kg do 45 i utrzymać tą wagę?
ponad rok temu

Witam,

Nie odpowiem na Pani pytanie ze względu na troskę o Pani zdrowie.
Pani BMI rzeczywiście jest poniżej normy.
Proszę pamiętać, że tak samo jak nadwaga nie jest dobra dla zdrowia, niedobór masy ciała również stanowi pewne zagrożenie.
Kaloryczność 1200 kcal odpowiada diecie odchudzającej.
Powinna Pani jeść zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem.
Proszę zajrzeć na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...
Lepszym sposobem na modelowanie sylwetki jest aktywność fizyczna.
Zapraszam na www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam