Nakłonienie córki do wizyty u terapeuty

Mam uzasadnione obawy, że moja córka zażywa narkotyki. Nie wiem co dokładnie ale jej zachowanie na to wskazuje, poza tym kiedyś w kłótni praktycznie wykrzyczała mi to w twarz. Boję się o nią i bardzo chciałabym jej jakoś pomóc, ale na wszystkie propozycje terapii reaguje krzykiem. Jak ją przekonać do leczenia?
ponad rok temu

Witam,
Proszę jeszcze raz spróbować porozmawiać z córką. Spokojnie powiedzieć jej o swoich obawach, ale też swoich do niej uczuciach. Jeśli rzeczywiście bierze narkotyki, jest jakaś przyczyna tego, z czymś sobie nie radzi. Terapeuta pomoże jej rozwiązać te problemy, które są źródłem tak dużego cierpienia. Są testy apteczne na obecność narkotyków w moczu, może córka zgodzi się zrobić. Jeśli to nie da efektu, a sytuacja jest naprawdę niepokojąca może Pani zawieźć córkę do najbliższego Ośrodka Osób Uzależnionych lub Szpitala. Szczególnie jeśli córka jest niepełnoletnia lub mieszka z Panią ma Pani prawo do podjęcia zdecydowanych działań za które córka będzie Pani w przyszłości wdzięczna.
Życzę powodzenia.