Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nakłucie lędźwiowe i upust płynu mózgowo-rdzeniowego

Ale przecież Naklucie lędźwiowe i upust płynu mózgowo - rdzeniowego obniżają cisnienie srodczaszkowe, dlaczego więc Naklucie lędźwiowe jest niewskazane? Z góry dziękuję za odpowiedź
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Małgorzata Panek
69 poziom zaufania

W przypadku nakłucia lędźwiowego przy obniżeniu ciśnienia śródczaszkowego struktury czaszki (a głównie móżdzek) zostają poddane podciśnieniu i mogą ulec wklinowaniu w otwór wielki - miejsce gdzie czaszka łączy się z kręgosłupem. Wklinowany móżdzek uciska na pień mózgu co może doprowadzić do zatrzymania krążenia i oddychania, a w konsekwencji do śmierci.
Pozdrawiam

0
Milena Lubowicz
72 poziom zaufania

Grozi to wklinowaniem migdałków móżdżku do otworu potylicznego wielkiego, w wyniku czego dochodzi do uciśnięcia pnia mózgu i wystąpienia zaburzeń oddychania i krążenia. Jest to stan zagrożenia życia. Przeciwwskazaniem jest wzmożone ciśnienie śródczaszkowe z tarczą zastoinową na dnie oka.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy