Nalot w miejscu wyrwania zęba

Witam W poniedziałek miałem wyrywanego zęba (prawa 6 na dole) . Minęły 4 dni a ja od czasu gdy przestała lecieć krew mam "biały nalot "na ranie. Mam wrażenie ze wydziela się z niej nie przyjemny zapach jednak nie mam kogo o to zapytać... Czy to normalne? Można to jakoś usunąć? Chodzi mi o nalot. I moje drugie pytanie apropo tego. Po tej ranie mogę szczotkowac myjąc zęby czy nie? Pozdrawiam :-)

Aleksander Ropielewski

Jeżeli nalotowi nie towarzyszy ból, zwiększony obrzęk lub podwyższona temperatura to nie ma powodu do obaw. Odnośnie higieny jamy ustnej to na tyle na ile to możliwe proszę szczotkować zęby, jednak omijając ranę po wyrwanym zębie do czasu jej wygojenia, a ponadto stosować płukankę do zębów.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania lekarskiego ciężko dokładnie określić czym jest ten nalot. Może to być normalna reakcja na ekstrakcje zęba a równie dobrze może to być stan zapalny. Konieczna wizyta u stomatologa. Co do czyszczenia zębów może Pan szczotkować tylko proszę ostrożnie w miejscu usunięte go zęba aby zbyt bardzo nie podrazniać.