Napady agresji, szybkie zmiany nastrojów u 21-latki

Witam!Nie wiem co dzieje sie z moja (21 lat) corka?Strasznie szybko sie denerwuje,ma napady agresji , jest przy tym wulgarna.Nigdy nie wiadomo kiedy nadejdzie u niej ten moment.Jest generalnie mila dziewczna ale malo sie usmiecha i ma ni z tad ni z owad wybuchy zlosci.W jednej minucie sie glosno smieje a za chwile zmienia jej sie cala twarz ,zaczyna obgryzac paznokcie ,rzuci pare wulgaryzmow i nie mozna z nia dalej rozmawiac´.Jako matka obawiam sie troche czy nie ma ona problemow psychicznych.

Dzień dobry,

Zawsze może Pani porozmawiać z córką proponując jej POMOC w postaci skorzystania z konsultacji u psychoterapeuty czy lekarza psychiatry.
Nikt nie jest w stanie i nie może zdiagnozować Pani córki przez internet, stąd najlepsza jest OSOBISTA konsultacja i ewentualne podjęcie leczenia - i ile córka w ogóle dostrzega problem i chce coś z tym zrobić.

Na pewno warto skonsultować się z psychiatrą i psychologiem. Diagnostyka byłaby podstawą do rozpoczęcia ewentualnego leczenia. Ważne byłoby jak długo trwają objawy? Czy zawsze wiążą się z wulgaryzmami? Czy także inne tiki i zaburzenia ruchowe pojawiające się nagle?(zespół Touretta?)