Napady ataki nerwicy z objawami somatycznymi

mam od czasu do czasu napady ataki nerwicy z objawami somatycznymi ostatnio jednak mam stan podgorączkowy 37st który przez dzień raz jest 36,8 raz 37,2 tak skacze. Robiłam badania krwi ,moczu ,ekg, usg brzucha i wszystko ok. Wynik OB w normie stanów zapalnych niema , jedynie w morfologii MCHC troszkę poniżej normy ,mam cukrzycę typu 1 więc się martwię jestem przez dzień słaba, trochę się trzęsę ,oblewa mnie pot ,nie mam na nic siły ,w nocy budzę się i te stany podgorączkowe

Witam, opisane przez Panią objawy nerwicowe są z pewnością uciążliwe w codzienności. Wydaje się to złożony problem - obejmuje ciało i psyche. Uważam, że warto o nim porozmawiać ze specjalistą, dlatego warto by zgłosiła się Pani do psychoterapeuty i rozważyła rozpoczęcie psychoterapii. To skuteczna metoda w leczenia zaburzeń nerwicowych. Pozdrawiam

Witam
Z Pani słów wnioskuję, że kontaktowała się Pani z lekarzem który rozpoznał u Pani zaburzenia nerwicowe. Wzbudzają one u Pani dużo niepokoju i utrudniają funkcjonowanie.Chciałaby Pani sobie pomóc. Ja sugerowałabym skorzystanie z psychoterapii.
pozdrawiam
Ludmiła Kulikowska Kubiak

Rozumiem, ze jest Pani pod opieka diabetyka i konsultowała Pani z nim swoje objawy? Zachęcam także do konsultacji z psychologiem ,który pomoże pracować nad poradzeniem sobie ze stanami lekowymi i ich somatycznymi objawami. Psychoterapia stanowić może także wsparcie w prozdrowotnych zachowaniach i radzeniu sobie z chorobą.

Witam, najskuteczniejszą metodą leczenia nerwicy jest psychoterapia. Przy napadach paniki różne reakcje somatyczne są bardzo częste, nie zmienia to jednak faktu, że przyczyna jest psychologiczna. Pani wyniki badań to chyba potwierdzają. Pozdrawiam.