Napady drgawkowe z utratą przytomności co ok. 2 godz.

Mężczyzna lat 22 od 7 dni napady drgawkowe z utratą przytomności co ok.2godz. ataki w seriach po 3-4 pomiędzy napadami chwile odzyskania świadomości, przed i po napadzie rozszerzone źrenice. średnio 30 napadów dziennie. EEG w czuwaniu czynność podstawowa dobrze wyrażona, nieregularna głównie f.alfa 9-11Hz i do 50uV. okolice przednie czynność beta na tym tle przy FS w odprowadzeniach skroniowych i centralnych pojedyncze w grupach i seriach f. theta o ostrym rysunku 5-7Hz i 60uV. Co może mu być?

Małgorzata Panek

Najprawdopodobniej jest to epilepsja. Proszę pokazać wyniki neurologowi, który zaleci odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam