Napady duszności a leczenie nerwicy

Od 2 lat choruje na nerwicę lekowa. Miałam napady dusznosci w atakach. Leczyłam doraźnie hydroksyzyna bo chciałam poradzić sobie z tym sama. Byłam parę razy u psychologa później miałam wielkie wsparcie u męża.Dalam rade. Od roku już się nie dusze potrafię sobie z tym radzić.jednak co mnie zaboli od razu szukam w necie i mam identyczne objawy np.tętniak mózgu, zakrzepica itp. Ja czuję te objawy! Czy to możliwe że nerwica wróciła w takiej formie?czy może ona dawać aż tak realne objawy somatyczne?

Witam serdecznie,

Jeśli wyniki badań ma Pani w porządku i lekarz wyklucza podłoże somatyczne, to rzeczywiście opisane objawy mogą wskazywac na nerwicę - tak dawniej określało się zaburzenia lękowe - a konkretnie na lęk o zdrowie. W takiej sytuacji pomocna jest terapia poznawczo-behawioralne (prosze się upewnić, że terapeuta ukończył - oprócz psychologii - 4-letnie szkolenie z psychoterapii).

Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska
martadziekanowska.wordpress.com
integral.com.pl