Napady lękowe u 24-latki

Witam mam na imie Natalia mam 24 lata od ponad dwóch lat mam napady lekowe gdy wychodze z domu boje sie isc na zakupy ,na spacer czy jezdzić komunikacja miejska i o oddalać sie od domu boje iśc sie do psychologa ,mam pytanie jak mogła bym łagodzić napady lekowe mam 3 letnią córke i chce aktwnie fukcjonowac w społeczeństwie i przede wszystkim podjać prace ,wszystkiego sie boje bardzo prosze o pomoc.

Opisywane objawy mogące świadczyć o występowanie zespołu lęku napadowego (być może z agorafobią) można zwykle złagodzić za pomocą leków z grupy SSRI. U części pacjentów adekwatna farmakoterapia zapewnia ustąpienie tych przykrych objawów. Alternatywą (jedna metoda nie wyklucza drugiej) jest psychoterapia, na przykład poznawczo-behawioralna. Sugeruję aby Pani nie odkładała zbytnio poszukiwania profesjonalnej pomocy, bo uzyskanie poprawy/remisji jest realne, a opisywane objawy już teraz mocno ograniczają Pani funkcjonowanie.