Napady lęku i omdlenia

Od kilku tygodni odczuwam takie napady leku czy tez omdlenia ktore trwaja kilku sekund.. Poczatkowo nie moglam spac bo kiedy juz bylam w tej fazie zasypiania to wybudzal mnie taki wlasnie stan leku czy omdlenia. Bralam hydroxizinum espefa i moglam spac normalnie i troche minelo ale po odstawieniu problem znow sie pojawil.. Nie wiem czy to faktycznie jakies napady leku czy moze jakas inna przyczyna. Czy moge brac juz drugie opakownie hydroxizinum?

1. pójśc do lekarza POZ i wykonać podstawowe badania w celu sprawdzenia czy może brakuje jakichś elementów w organizmie,
2. jeżeli badania nie wskażą na żadne niedobory itp - proszę udać się na konsultację psychologiczną podczas której szczegółowo opowie Pani o trudnościach, a psycholog zaproponuje działanie terapeutyczne.
Warto znaleźć źródło problemu i je zniwelować zamiast oddziaływać tylko doraźnie. Pozdrawiam.

Leki mają wpływ tylko na objawy lękowe. Nie działają na ich- emocjonalne- przyczyny. Dlatego trudności często nawracają po odstawieniu leku. Podobnie jak z lekami przeciwbólowymi- likwidują objawy, ale nie przyczyny bólu. Zachęcam do podjęcia psychoterapii, która pozwoli przyjrzeć się rzeczywistym przyczynom trudności i poradzić sobie z nimi.