Napady lęku, kołatanie serca a nerwica

Witam, od roku mam napady lęku, kołatanie serca, uczucie gorąca,panika, ścisk w głowie. Te ataki występuja przynajmniej raz w miesiacu. Zauwazyłam ze jak sie zdenerwuje lub stresuje jest jeszcze gorzej. Szum w uszach i od czasu do czasu uczucie jakby mi jedno ucho zatykało. Czy moze byc to cisnienie? Nerwica? badania mam ok. Martwie sie. Codziennie czuje lęk, niepokoj... Martwie sie o wszystko naokolo... a przede wszystkim jak przychodzi kołatanie, przyspieszania bicie serca mam wrazenie ze umre

Lek. Renata Ĺawniczek-KamiĹska

Witam,
objawy które Pani opisuje są objawami lękowymi z napadami lęku panicznego, nie wiem czy Pani się leczy/ leczyła z tego powodu.
Konieczne jest leczenie , proszę zgłosić się do Psychiatry i/lub Psychologa.
Pozdrawiam

Dzień dobry,

Proszę znaleźć lekarza psychiatrę i/lub psychoterapeutę w swojej okolicy i udać się na konsultację, gdzie po osobistym badaniu, zaproponują Pani najlepszą metodę leczenia (psychoterapię i/lub farmakoterapię). Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic, PZP lub prywatnie.