Napady lęku u uczennicy w klasie maturalnej

Witam, Miałam anoreksję w klasie 1 liceum ale ciągle liczę kalorie i boję się przytyć. Ostatnio bardzo się boję że nie dostanę się do studia na które chcę iść i że nie zdam matury choć uczę się dobrze. Jestem w klasie maturalnej i bez przerwy mam napady lęku. Jestem drażliwa i ciągle płaczę. O co chodzi? Czy mam nerwicę lękową?

Dzień dobry. Nie wiem czy ma Pani nerwicę lękową na podstawie takiego opisu. Skąd ten pomysł diagnostyczny ?
Nie wiem kto zdiagnozował u Pani anoreksję i czy przeszła Pani terapię. Opisywane przez Panią lęki i brak wiary w siebie, poza innymi objawami są też charakterystyczne dla zaburzeń anorektycznych.
Radzę zwrócić się do specjalisty w dziedzinie terapii zaburzeń łaknienia. Takich objawów nie należy lekceważyć.
Proponuję Pani spotkanie na Skype w celu szerszej konsultacji.

ą Witam,
Opisywane przez Panią objawy nie są jednoznaczne. Mogą być objawami nerwicy, ale także mogą być związane z zaburzeniami osobowości. Jedynie w bezpośrednim kontakcie psycholog jest w stanie postawić jednoznaczna diagnozę. Moja uwagę zwraca jednak fakt objawów anoreksji , które nadal są obecne w Pani życiu.
Proponuje aby udała się Pani do terapeuty w celu przepracowania trudnych emocji.
Pozdrawiam

Dzień dobry, być może ma pani jakiś rodzaj nerwicy, ale należy ten stan zdiagnozować u lekarza psychiatry najlepiej w połączeniu z wywiadem psychologicznym. Jeżeli okaże się, że rzeczywiście cierpi pani na nerwicę zachęcam do podjęcia psychoterapii. Pozdrawiam.