Napady objadania się u 23-latki

Dobry wieczór, mam 23 lata i borykam się z dziwnym stanem. Od pewnego czasu mam napady objadania się, czytałam coś o tym i wydaje mi się ze to komplusywne objadanie się. Jak mam sobie z tym poradzić ? Próbuje wszystkiego ... Proszę pomóżcie

Dzień dobry,

Proszę udać się na konsultacje do psychoterapeuty, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.: Poradnia Zdrowia Psychicznego lub prywatnie.

Witam,

Na początku prześledziłabym Pani dietę. być może już na tym etapie znajdziemy problem. Jeżeli dieta jest zbyt niskokaloryczna lub niezdrowa, źle zbilansowana to organizm zacznie domagać się składników odżywczych, których mu w znacznym stopniu brakuje a Pani będzie miała wzmożony apetyt.
Innym rozwiązaniem jest wizyta u psychoterapeuty i sprawdzenie czy objadanie się nie jest związane z emocjami i pani stanem psychicznym.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk