Napady paniki i lęk przed znieczuleniem

Od kilku lat mam napady paniki u dentysty i boję się znieczuleń. Chciałbym się zapytać jakie może być najlepsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie mojego problemu. Czy może anestezjolog mnie nie usypiać (nie podawać narkozy)? Czy nie można tego zrobić jakoś tylko przy użyciu leków a nie narkozy? Chciałbym zachować choć część świadomości ale nie czuć lęku i żebym nie wpadł w panikę. Nie chcę być usypiany. Bardzo proszę o poradę i doradzenie jakichś ewentualnych leków. Dziękuję i pozdrawiam

Bardzo dobre efekty leczenia fobii prostych (czyli np. leku przed znieczuleniem) oraz ataków paniki przynosi terapia poznawczo-behawioralna. Zachęcam do zgłoszenia się do psychologa, terapeuty poznawczo-behawioralnego. Pozdrawiam!

Dzień dobry,

Jeżeli sprawa jest pilna, to równie dobrze może Pan poprosić lekarza rodzinnego lub psychiatrę o odpowiednie leki zmniejszające lęk przed wizytą u stomatologa.

Dzień Dobry,
jako metodę z wyboru na podstawie opisanych przez Pana objawów sugerowałabym psychoterapię z wykorzystaniem hipnoterapii. Jest to metoda w całkowicie bezpieczna i skuteczna, ma też pewne wady jest czasochłonna i nie jest tania. Zanim Pan zdecyduje się na tę formę leczenia zachęcam do poczytania w necie o hipnozie ericksonowskiej. Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

Witaj !

Pana przypadłość jest rodzajem fobii przed znieczuleniem. Proszę poszukać w swojej okolicy terapeuty, który zajmuje się tą tematyką i zgłosić się do niego na przerobienie tego tematu. Pozdrawiam