Napady płaczu i uczucie samotności u 18-latki

Od pewnego czasu mam napady płaczu. Mam 18 lat i czuję się dość samotna. Jestem jedynaczką, mam kilka koleżanek ale nie mogę im zaufać. Nie umiem sobie poradzić z problemami. A dla mnie problem to rzeczy które dla innych to nic ważnego. Nie lubię przebywać z nowymi osobami, w dużych zbiorowiskach. Nie mam z kim porozmawiać chociaż mam w miarę dobry kontakt z rodzicami. Ciągle chce mi się płakać o byle drobnostki. Co zrobić aby sobie z tym poradzić?

Witam serdecznie,
Pisze pani o przykrym stanie emocjonalnym, w którym pani się obecnie znajduje. Sądzę, że dobrze byłoby, aby pani skonsultowała się z psychologiem - nie zawsze trzeba sobie radzić ze wszystkim samemu. Psychologa można szukać w szkole (jeśli pani się jeszcze uczy), poradni psychologiczno-pedagogicznej, poradni zdrowia psychicznego lub gabinecie prywatnym. Być może rodzice mogą pani pomóc w znalezieniu kogoś odpowiedniego.
Pozdrawiam,
Anna Pułjan-Laudańska