Napady płaczu po hormonach ciążowych

Witam,mam 26 lat,jestem mama dwu letniej Mai i wszystko jest niby ok,maz paracuje,mamy wlasne mieszkanie,ale berdzo czesto sie wzruszam- takie rzeczy doprowadzaja mnie do płaczu ze szok,to jest dziwne.wszystko potrafi mnie wzuszec-dzieje sie tak od porodu,hormony poporodowe juz powinny ustąpić...nie wiem co jest ze mna,czy to mozliwe że do tej pory mama ciążowe hormony?

Lek. Paweł Baljon

Witam Panią serdecznie. Według definicji depresją poporodowa nazywamy zaburzenie nastroju, charakteryzujące się występowaniem objawów epizodu depresyjnego w ciągu trzech miesięcy po porodzie, trwające od dwóch do sześciu miesięcy. Możliwe jednak iż poród był tylko czynnikiem sprawczym, wyzwalającym chorobę. Warto poszukać pomocy u specjalisty. Kiedy nie można poradzić sobie z własnymi emocjami po ciąży, nie warto wstydzić się i skorzystać z pomocy psychologa.

Witam serdecznie Dzialanie hormonow ciazowych juz powinno ustapic. Przyczyn Pani stanu moze byc wiele. Moze Pani byc przemeczona opieka nad dzieckiem,byc moze reaguje Pani na otaczajacy swiat w sposob odmienny od sposobu, jaki reprezentowala Pani wczesniej. Konieczna bylaby wizyta u psychologa i ustalenia przyczyn Pani samopoczucia. Droga internetowa nie mozna postawic jednoznacznej diagnozy. W razie pytan zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam serdecznie