Napady płaczu, przygnębienie a depresja

Hej Mam 20 lat. Zauważyłam u siebie przygnębienie, poczucie beznadziei i napady płaczu. Robiłam testy na depresje i wychodzi lekka albo umiarkowana. Krzywdzę bliską mi osobę a potem tego żałuje. Chcę to zmienić. Jestem tego pewna. Mam plany na przyszłość i nie dam się tej chorobie. Bardzo Panią proszę o takie ćwiczenia i wskazówki jak takie zachowania wyeliminować. Myślałam o jakimś lekkim ziołowym leku na smutne dni, Nie chce mocnych leków bo jestem młoda silną kobietą. Bardzo proszę o poradę.

Dzień dobry,

Tylko podczas osobistego badania można stwierdzić co Pani dolega oraz jaka forma/metoda leczenia (psychoterapia, farmakoterapia) jest dla Pani najlepsza.
Stąd namawiam na bezpośredni kontakt z psychoterapeutą/psychologiem lub lekarzem psychiatrą - np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Witaj,
zawsze gdzieś jest żródło takich nastrojów,więc najpierw należałoby go poszukać zamiast tłumione emocje wyładowywać tam,gdzie jest to w miarę łatwe/bliskie osoby,które zwykle zniosą więcej/.Masz rację,że nie chcesz się temu poddać i bardzo Cię wspieram w tym zamiarze,więc spróbuj znależć psychologa,psychoterapeutę w miejscach takich,jak poradnie,organizacje pozarządowe,stowarzyszenia albo nawet poprzez lekarza rodzinnego,który może wypisać Ci skierowanie i wskazać konkretne miejsce pomocy.Jestem pewna,że zaproponuje Ci odpowiednią pomoc także bez leków.
W razie potrzeby odezwij się ponownie.
Pozdrawiam ciepło.