Napady płaczu u 19-latki

Witam. Mam 19 lat. Co roku o tej porze do wiosny miewam napady płaczu bez powodu.Wszystko jest mi jedno w życiu. Nic mi sie nie chce. Dodatkowo od samego dzieciństwa widze jak tata poniża moją mame traktuje ją jak służącą. Mną się interesuje raz na ruski rok lub jak coś ode mnie chce. Nie ma prawie dnia że mama by nie płakała przez niego. To sie powtarza co roku od jakis 4 lat. Potrafie miec napady płaczu utrzymujący sie cały dzień. Proszę nie kontaktować się telefonicznie

Witam serdecznie. Wszystko co Pani opisuje tzn. zarówno Pani płaczliwość, jak i trudna sytuacja rodzinna wymaga pomocy psychologicznej. Jest duże prawdopodobieństwo, że cierpi Pani właśnie z powodu spraw rodzinnych. Tym bardziej, że sama jest Pani kobietą, a cała życie widziała, jak kobieta była poniżana. Proponuję zgłosić się na psychoterapię. Polecam szczególnie podejście psychodynamiczne lub analityczne. Proszę wybrać doświadczonego terapeutę. Na psychoterapię może się Pani zgłosić zarówno do gabinetu prywatnego, jak i w ramach NFZ (należy liczyć się z kolejką). Terapeuta pomoże Pani odnaleźć przyczyny obniżonego samopoczucia i nauczy adekwatnie radzić sobie z sytuacją domową. Małgorzata Danielewicz

Dzień dobry, zachęcam panią do kontaktu z psychologiem (psychoterapeutą) w celu przyjrzenia się pani sytuacji. Rozumiem, że płaczliwość jest spowodowana obniżeniem nastroju wynikającym z sytuacji domowej oraz pory roku. Warto nad tym popracować. Pozdrawiam.