Napęd myśli z towarzyszącym ogromem napięcia

Witam. Jakiś czas temu przytrafił mi się coś dziwnego. Otóż dostałam strasznego napędu myśli z towarzyszącym temu ogromnemu napięciu. I wszystko nagle zaczęło się oddalać, zrobiłam jakiś przeskok i naglę jakbym znalazła się w wewnątrz samej siebie a wszystko wokoło było jakby zasnute czarną mgłą przy czym miałam wrażenie jakby moje myśli nie były moje. Dziwne. Teraz pod wpływem silnych emocji miewam echo myśli w drugiej osobie. Czy to wystarczający powód aby udać się do lekarza?

Witam serdecznie
istotnie, ważne, aby zgłosiła się Pani na konsultację do lekarza psychiatry, tym bardziej, że pisze Pani o powracaniu opisanych doznań na skutek silnych emocji, stresu, co jest charakterystyczne dla tych symptomów. Depersonalizacja, którą Pani opisała może utrzymywać się w sposób stały, lub występować w postaci powracających, krótkotrwałych epizodów. Najczęściej jest jednym z przejawów bardziej złożonej choroby, jednak wyłącznie lekarz może ocenić jak to jest w Pani przypadku. Dzięki diagnozie lekarz będzie mógł określić właściwy dla Pani sposób leczenia farmakologicznego. Ważne, aby podjęła Pani także psychoterapię.

Marta Widera-Kędryna

Zdecydowanie wystarczający powód do takiej wizyty. Zachęcam, aby udać się do lekarza psychiatry i opowiedzieć o swoich doświadczeniach.