Napięcie mięśnia sercowego

Witam Proszę o poradę odnośnie mojego serca. Od jakiegoś czasu mam bóle w klatce piersiowej, zasłabnięcia z wizytą na pogotowiu, kołatanie, bezsenność, uczucie załamywania kości klatki piersiowej, ciągłe napięcie w dzień i w nocy. Byłam u lekarza zrobić Echo i jak się okazało nie mam jakiejś wady natomiast mam bardzo napięte mięśnie serca, lekarka powiedziała że jak tak dalej pójdzie to wyląduję u psychiatry albo skończę zawałem. Czym grozi napięcie mięśnia sercowego proszę o odpowiedź

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. To stwierdzenie to raczej przenośnia. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do kardiologa oraz wykonać echo serca.