Napięciowe bóle głowy a stosowanie leku Amitriptyline

Mama napieciowe bole glowy czasami sa mniejsze czasami wieksze w ciagu dnia . jak bym miala obrecz na glowed.Lekarz przebadal mnie neurologicznie I zrobil ekg serca jest ok . Przepisal mi raz dziennie na noc amitriptyline 25mg . wyczytalam ze to lek antydepresyjny I ciezko go potem odstawic. boje sie go brac . czy w takich przypadkach czemu przepisywany jest lek na depresje jesli jej nie ma a nie przeciwbolowe lub masaze czy cos takiego ?

Dzień Dobry Pani,

Z Pani opisu wnioskuję, że doświadcza Pani przewlekłych i napięciowych bólów głowy, a to może wskazywać na kumulację emocji, które nie zostały przez Panią wyrażone lub nie są wyrażane ad hoc, i ulegaj kumulacji w organizmie, co z kolei objawia się bólem głowy.

Myślę, że przede wszystkim pomocna byłaby dla Pani rozmowa z psychologiem, żeby mogła Pani poukładać swoje emocje i umiejętnie nimi zarządzać i wyrażać je.

Lek wyciszy objawy, ale nie wyleczy...

Gdyby miała pani życzenie rozmowy ze mną, to zapraszam Panią serdecznie do kontaktu na Skype.

Życzę Pani tylko radości,
Irena Mielnik-Madej