Naprawa metabolizmu po rozregulowaniu z powodu odchudzania

witam.Ile potrwa naprawa metabolizmu po rozregulowaniu z powodu diet odchudzających. pozdrawiam

Witam serdecznie,
może zacznę od pytania dlaczego ma Pani rozregulowany metabolizm ?Czy stosowała Pani podczas odchudzania jedną z diet alternatywnych typu Dukan itp? Czy było to zdrowe odchudzanie tj 5 posiłków dziennie ,dobrze zbilansowanych , w niedużych porcjach i regularnie jedzonych? Bo jeśli była to zdrowa dieta to Pani metabolizm powinien byc idealnie uregulowany jesli zaś odchudzanie nie było zdrowe to rozumiem czemu jest rozregulowany i wtedy polecam zdrowy tryb zycia tak jak napisałam wcześniej regularne posiłki 3 głowne 2 przekąski w odstępach czasowych nie większych niż 3 godziny, nieduże porcje dobrze zbilansowane.
Jeśli potrzebuje Pani pomocy w ułożeniu diety na podtrzymanie efektów po odchudzaniu chętnie pomogę.
W razie chęci proszę o kontakt prywatnie.
Pozdrawiam,
Anna Zientalska
nr tel 666 614 666
anna_zientalska@op.pl
www.euforiasalon.com.pl

Szanowna Pani,

Metabolizm rozregulowany w wyniku źle przeprowadzonych diet redukcyjnych lub efektów jojo można wyregulować regularnym odżywianiem i wzmożoną aktywnością fizyczną w czasie trwającym minimum połowę okresu, jaki trwała niefrasobliwa dieta odchudzająca. W zależności od Pani wieku, stanu zdrowia, poziomu aktywności fizycznej, czas ten może ulec wydłużeniu.

NAJLEPSZĄ metodą na uregulowanie metabolizmu bezwzględne zwiększenie aktywności fizycznej (tj. regularny ruch minimum 3x w tygodniu) i jedzenie pięciu niewielkich posiłków spożywanych w 3-4godzinnych odstępach czasu.

Determinacja i cierpliwość na pewno przyniosą wymierne rezultaty.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Metabolizm wraca do normy po około 3 tygodniach racjonalnego żywienia, ale po wielu kuracjach odchudzających nasila się efekt jo-jo tzn. tyjemy w znacznie krótszym czasie niż miało to miejsce poprzednim razem. Trzeba będzie zastosować kilka miesięcy racjonalnego odżywiania.

Wszytko zalezy od tego jak długo go Pani rozregulowywała , jak drastycznie, jaki jest ogólny stan zdrowia oraz aktualny poziom metabolizmu. Podniesienie metabolizmu i uregulowanie funkcjonowania organizmu jest duzo trudniejsze niż zrzucenie kilogramów. Wymaga cierpliwości, bo inaczej efekt jo-jo jest murowany. Doprowadzenie organizmu do normalnego funkcjonowania powinno trwać mniej więcej tyle samo ile trwało odchudzanie. Im drastyczniejsze diety były stosowane tym dłuższy okres dochodzenia do normy. Przy dietach mniej drastycznych okres wychodzenia z odchudzania może być bardzo szybki.