Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Naprężenie pleców i trzęsące się ręce

Od września tego roku zaczeły mi się strasznie trząść ręce i głowa .W szkole moje plecy są strasznie naprężone i przez to zaczyna mnie boleć głowa . Jestem w technikum na profilu technik żywienia .W szkole nic nie jem i przez to jak gotujemy coś na zajęciach nic nie jem i wszyscy się na mnie patrzą i krytykują .Jestem osobą spokojną i nieśmiałą i jak ktoś mnie obrazi później przez co najmniej się tym przejmuję .W klasie nie jestem za bardzo lubiana .Czy mogłam popaść w fobię społeczną?co teraz .
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Przyczyny autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.

Dzień dobry.
Opisywane przez Ciebie objawy są niepokojące i rozumiem, że nie jest Ci łatwo z nimi funkcjonować. Z Twojego krótkiego opisu trudno jest mi powiedzieć, że jest to na pewno fobia społeczna czy też nerwica. Jednak uważam, że potrzebujesz pomocy i dlatego uważam, że najlepiej jak zgłosisz się do lekarza psychiatry np. w PZP. Psychiatra porozmawia z Tobą o szczegółach objawów oraz zaleci odpowiednie leczenie. Uważam, że pomocnym byłoby zgłoszenie się do psychologa, psychoterapeuty aby leczenie było kompleksowe.
Pozdrawiam

0

Dzień Dobry Pani,

Zauważyła Pani u siebie objawy, które zainspirowały Panią do poszukiwania rozwiązania.

W Pani przypadku należałoby popracować nad poprawą samooceny.
Im wcześniej, tym lepiej.

Może Pani w tym celu skorzystać z terapii, w ramach NFZ-tu- skierowanie do Poradni zdrowia psychicznego, otrzyma Pani od lekarza pierwszego kontaktu.

Albo jeśli ma Pani możliwość, to warto rozważyć uczestnictwo w warsztacie z poczucia własnej wartości i asertywności.

Życzę Pani dobrego samopoczucia w grupie,
Irena Mielnik-Madej

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy