Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Narkotyki i zniszczone zdrowie

Przez kilka lat byłem uzależniony od heroiny, a raczej polskiego „kompotu”. Przeszedłem przez 3 odwyki, dopiero 5 lat temu poradziłem sobie z tym ostatecznie. Nie biorę zupełnie. Ale przy okazji zniszczyłem sobie zdrowie. Nie potrafię wejść na 3 piętro bez zatrzymywania czy podbiec do autobusu. A mam dopiero 35 lat. Ostatnio robiłem sobie badania do pracy i w wynikach wyszła nieprawidłowa praca wątroby. Po badaniach okazało się, że to WZW B i nie za bardzo można mi pomóc. Wiem, że to przez moje branie.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Skuteczność terapii grupowych

Marta Kucharczyk
14 poziom zaufania

Przewlekłe wirusowe zapalenie wątroby typu B często występuje u ludzi, którzy zażywali narkotyki, używając wspólnych, zanieczyszczonych igieł. Jest dość prawdopodobne, że w ten sposób wirus dostał się do Pańskiego organizmu. Choroba ta może przez kilkadziesiąt lat nie dawać żadnych objawów, trzeba jedynie kontrolować poziom wirusa we krwi i wykonywać podstawowe badania funkcji wątroby.

Nieprawdą jest, że jest to choroba nieuleczalna. Stosowana obecnie terapia interferonem nie zawsze jest skuteczna, ale jeżeli lekarze zaproponują takie rozwiązanie, to warto taką terapię przejść. Bardzo ważne jest, że Pana organizm nie jest już wystawiony na działanie narkotyku.

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy