Nasilająca się depresja a zmiana dawkowania leku Asentra

Biorę asentre 3lata,kiedyś 150mg.dr kazał zejsć do 50mg(ok.rok temu)bo dal inne leki.zok i lęki się nasilily.10dni temu dr kazał wejsc na 100mg.dodać 1/4 tabl(po 50mg),po paru dniach 1/2.w tydz doszłam do 100mg.po dodatkowej 1/4 od pierwszego dnia nasilila się depresja,skutki uboczne(mdłości,problemy z ukl.pok,na przemian sennosc-bezsennosc,drżenie,niepokój ruchowy,bez sily.nie funkcjonuje.możliwe że organizm znów tak reaguje skoro kiedyś brałam taka dawkę(też trudne początki?kiedytominie?

Do każdej zmiany w dawkowaniu leków organizm musi się przyzwyczaić (ok. 2-3 tygodnie), żeby było widać efekty. Warto o swoich wątpliwościach porozmawiać z lekarzem psychiatrą, który Panią prowadzi. Można też skonsultować się z innym lekarzem, jeśli nie jest Pani zadowolona z efektów leczenia. Proszę pamiętać, że leki działają głównie na objawy depresji, nie do końca zajmują się jej przyczynami. Dlatego warto oprócz farmakoterapii zdecydować się na psychoterapię. Polecam psychoterapię poznawczo-behawioralną, ponieważ ma dobre wyniki skuteczności w leczeniu depresji oraz lepiej niż leki zapobiega nawrotom. Pozdrawiam