Nasilająca się genofobia

Mam 21 lat. Cierpię na niezwykle dokuczliwą genofobię. Było tak już od dzieciństwa. Podobno z wiekiem to przechodzi, ja jednak im więcej mam lat, tym bardziej mnie seks (tfu!) odrzuca. Pomimi że nie muszę tego robić, to ta fobia coraz bardziej się nasila, rozlewa się na różne sytuacje, bardzo uprzykrza życie. Nie wiem, co z tym zrobić. Do kogo się udać po pomoc? Co może być przyczyną takiej fobii, skoro nie mam żadnych doświadczeń, nikt mnie nigdy nie gwałcił ani nie molestował?

Dzień dobry,

Proszę udać się do psychoterapeuty na konsultację, która być może zakończy się wspólną decyzją o podjęciu leczenia. Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ (np.; Poradnia Leczenia Nerwic, PZP, Poradnia Seksuologiczna) lub prywatnie.

Witaj!

Przyczyny genofobii mogą być rożne i nie związane z doświadczeniami traumatycznymi takimi jak molestowanie lub gwałt. Dlatego,żeby poznać gruntownie rodzaj przyczyny umów się z psychologiem - seksuologiem w swojej okolicy. Brak doświadczeń , o których napisałaś , oraz czas nie tylko nie pomoże ale może nasilić jeszcze bardziej stan tej fobii, co martwi Cie i powoduje cierpienie. Pozdrawiam

Szanowna Pani, pani problem prawdopodobnie nie wynika bezpośrednio z osobistych doświadczeń traumy, ale ma podłoże systemowe, rodzinne. Pani awersja i lęk przed seksem symbolicznie łączyć może Panią z pewną sytuacją, doświadczeniem, które nie koniecznie było Pani udziałem, ale ma charakter systemowy. Tego typu fobia może być skutecznie leczona dzięki psychoterapii w podejściu Metasystemowym. Mogę polecić Pani zaufaną terapeutkę z Warszawy, panią Małgorzatę Lesińska-Wilczak (694 012 251).

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej