Nasilające się parestezje po Pabi-Dexamet

W maju podchodzilam do in-vitro, niestety nie udało sie. Od prawie roku, 2 tygodnie w kazdym cyklu brałam pabi-dexamet. W lipca zaczęłam odczuwać mrowienia w dolnej lewej częsci twarzy, lewa strona języka,lewa dolna warga,lewa częśc brody. Ulekarz stwierdz. hipotonie, 80/40.Po ustaniu upałów cisnienie podniosło sie.Ostawilam sterydy bo wydawało sie ze parestezje sie nasilaja po nich.po 2,5 miesiacachod 1 objawów nadale je odczuwam, co to moze byc??

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurologa oraz wykonać aktualizację badań w tym badań obrazowych głowy i kręgosłupa. Przyczyn neuralgii może być wiele, stąd trudno jednoznacznie stwierdzić czy to jest spowodowane.