Nasilający się ból przy stanie zapalnym dwunastnicy

Witam, od ponad 2 lat cierpie na ból w okolicach trzustki, miałam gasroskopie i kolonoskopie, badania wykazały wtedy jedynie stan zapalny dwunastnicy, po lekach na chwile ból zniknął. Od pół roku znowu powrócił, z tym że zauważyłam nasila się po pieczywie, dodatkowo po słodkim jedzeniu czuje się senna, mam dziwne mrowienia w nogach i mdłości i mimo diety i ćwiczeń nie mogę schudnać, a wręcz tyję. Co to może być?

Witam. Warto zrobić podstawowe badania jak morfologia, glukoza, poziom IgE, CRP, jak również powtórzyć gastoskopię. Trzeba brać pod uwagę możliwość owrzodzenia lub alergii pokarmowej.