Nasilanie się bólu zęba po leczeniu kanałowym

Witam, trzy dni temu mialam leczony kanalowo zab na jednej wizycie, caly czas mnie on boli, bol z dnia na dzien sie nasila, jes to bol mcno pulsujacy a zarazem rozrywajacy a o dotykaniu tego zeba nie ma mowy bo to przerazajacy bol. Za 4 dni mam kolejna wizyty na zrobienie wkladu pod korone, ale obawiam sie ze do piatku nie wytrzymam, dlatego zadzwonilam do swojego lekarza a on powiedzial ze tak ma byc i z tym sie nie da nic zrobic czy to normalne ? bo ja naprawde umieram z bolu :(((

Po leczeniu kanałowym mogą się przez parę dni utrzymywać lekkie objawy bólowe,raczej o charakterze dyskomfortu..opisane przez Panią dolegliwości są na tyle silne,że należy zweryfikować poprawność leczenia endodontycznego i absolutnie w tym stanie nie wykonywać dalszej odbudowy protetycznej.

Konieczna kontrola RVG i ewentualnie TK aby ocenić poprawność wypełnienia kanałów. Jest to standardowa procedura podczas takich dolegliwości. Niekiedy przy dużych zmianach w kości dolegliwości mogą być bardzo silne przez kilka dni.