Nasilenie objawów nerwicy u maturzysty

Moj syn zdaje w tym roku szk.mature. jest ambitnym uczniem liceum, mial i ma nadal bdb wyniki w nauce. Jest perfekcjonistą, zalezy mu na wynikach i chyba dlatego nasilily sie u niego objawy nerwicy. Boi sie ze nie podola, ze nie da rady, ma problemy ze pokojnym snem i w ogole jest roztrzesiony. Zapisalam go na wizytę u psychologa. Czy moge mu pomoc lekami? Jakimi? Poki co doradzono mi tabletki rhodiola. Jak mu pomoc?

Dzień dobry,

Podstawową metodą leczenia nerwicy jest psychoterapia, a nie leki. Owszem, czasem stosuje się leki (psychotropowe), ale zawsze po konsultacji z lekarzem psychiatrą i po rozważeniu wszystkich za i przeciw. Najlepsze co może Pani zrobić to wspierać go w leczeniu (psychoterapii).

leki NA PEWNO NIC NIE ZAŁATWIĄ, to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza