Nasilenie problemów z pamięcią

Witam, mam 19 lat, od pewnego czasu nasiliły się u mnie problemy z pamięcią. Potrafię uczyć się na sprawdzian, a po napisaniu go już nie pamiętać komplet nie nic, albo zadawać w przeciągu 2 minut dwa razy to samo pytanie jednej osobie. Czy powinnam się zgłosić do np. psychologa? Bardzo się martwię.

Dzień dobry,

Wizyta u psychiatry NIE jest konieczna.
Jeżeli martwi Panią obecny stan, jak najbardziej może Pani udać się do psychologa na konsultacje.

Witam,

zachęcam do kontaktu z psychologiem. Być może jest powód takiej sytuacji – przemęczenie, stres, zaaferowanie czymś w życiu (problemy ze skupieniem się).
Warto, żeby rozważyła Pani szczególne skoncentrowanie się na diecie, ukierunkowanej na poprawienie pracy mózgu (pamięć, koncentrację). Szczególnie ważne dla rozwoju umysłowego są witaminy z grupy B, B4, B3 (PP), Cynk, Magnez, Potas, Żelazo, Fosfor, kwas linolowy, kwasy tłuszczowe (NNKT), znajdują się one w produktach takich jak: tłuste ryby, oliwa, pomidory, ziemniaki, produkty sojowe, kiełki pszenicy, produkty pełnoziarniste, sucha fasola i groch, nasiona słonecznika, orzeszki ziemne, orzechy, pestki z dyni, rośliny strączkowych, owoce pestkowe, warzywa liściaste, rodzynki, winogrona, banany, pomarańcze, morele, awokado, melony, nektarynki, brzoskwinie. Spożywanie lecytyny sojowej również w znacznym stopniu poprawia pamięć. Uwaga! Dobra lecytyna zawiera ponad 30 proc. fosfatydylocholiny (warto sprawdzić skład przed zakupem preparatu).

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel