Nasilenie psychozy u brata i podejrzenie schizofrenii paranoidalnej

Witam. Mam brata który od jakichś 2 miesięcy "oszalał" mówi o dziwnych rzeczach, brak w nich logiki. W pierwszych 5 dniach zgodził się na odstawienie go do szpitala zamkniętego na leczenie jednak po 2 tygodniach wypisał się na żądanie. Po kolejnych 2 tyg. walki w domu psychoza się nasiliła i wylądował w Toszku. I będzie miał 30 dni przymusowego leczenia. Wstępnie postawiono diagnozę schizofrenia paranoidalna. Jak to teraz będzie wyglądać czy on teraz zostanie doprowadzony do "normalnego stanu"?

Dzień dobry,

Niestety nie można przewidzieć jaki charakter będzie miała choroba u Pana brata.
Niektórzy pacjenci mają mają tylko 1-2 epizody psychotyczne w ciągu całego życia, inni z kolei wiele epizodów uniemożliwiających społeczne funkcjonowanie (podjęcie pracy, założenie rodziny etc.).

Witam,
W przypadku psychozy szczególnie ważne jest kompleksowe leczenie chorego( farmakoterapia, spotkania z psychologiem). Hospitalizacja jest bardzo często najlepszym rozwiązaniem, aby możliwe było ustalenie strategii leczenia, tak więc warto dostrzec dobre strony " przymusowego leczenia w Toszku". Właściwe dobranie form terapii jest warunkiem koniecznym ustabilizowania stanu zdrowia.