Nasilenie zawrotów głowy i problemów z pamięcią

WitamMam 50 lat, kobieta.Ostatnio bardzo się nasiliły zawroty głowy oraz kłopoty z pamięcią. Często mam zapchany nos i kiedy się położę objawy się nasilają muszę regularnie brać : ibuprom zatoki" który niweluje również zawroty głowy. Najbardziej dokucza mi jednak brak pamięci, nie potrafię się skoncentrować , nie potrafię czytać ze zrozumieniem. Gubię dokumenty, zapominam o ważnych sprawach, nawet rachunkach . Jakie badania powinnam zrobić w tym kierunku.PozdrawiamGrażyna

Dzień dobry,

Najlepiej udać się do lekarza I kontaktu, i ewentualnie on - w zależności od diagnozy - skieruje Panią dalej (lekarz psychiatra lub neurolog).

Na początek warto skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Po wstępnej diagnostyce, zdecyduje o dalszych badaniach lub skierowaniu do odpowiedniego specjalisty (np. neurologa, laryngologa, psychologa, psychiatry).