Nasilone włóknienie z tworzeniem guzków rzekomych

Witam. Niedawno odebralem wynik histopatologiczny ze szpitala a jest on o treści : Z wycinku wątroby nasilone wółknienie z tworzeniem guzków rzekomych - cechy marskości niedokonanej. A pytanie mam takie : Czy to oznacza że choruje na marskość wątroby ?

Małgorzata Panek

We fragmencie wątroby poddanemu badaniu stwierdzono cechy marskości, ale niedokonanej, tzn. niektóre fragmenty tkanki zachowują nadal należytą budowę.
Proszę z wynikiem badania zgłosić się do lekarza, które na nie Pana skierował. Zaleci on dalsze postępowanie, aby spowolnić/zatrzymać włóknienie wątroby.
Pozdrawiam