Nastawienie kręgu bez operacji i przewlekły ból nogi

Czy jest sposob na nastawienie kregu bez operacji obsuniecie jest na 13mm rehabliacja szkodzi byly prady i laser operacje byly wczesniej trzy lekrze je spartolili nie wiem co moge zrobic dodatkowo zyje z ciaglym bolem nogi do konca zycia dlugo tak nie pociagne a mam dopiero 22 lata
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Współczesne, rutynowo przeprowadzane badania radiograficzne wykazują brak jakiegokolwiek przemieszczenia kręgów, ani ich repozycji w trakcie wykonywania zabiegu manualnego. Poza tym środowisko neurochirurgów może zaświadczyć jak ogromnej siły się przykłada w czasie operacji kręgosłupa do uzyskania minimalnego przesunięcia kręgów względem siebie [wymaga użycia różnego typu haków i narzędzi]. A więc fizycznie nie ma możliwości dokonania przesunięcia dwóch sąsiadujących kręgów na żywym człowieku, przykładając ręcznie siłę zewnętrzną.