Nastolatek z siłowni chce schudnąć

Lat 15, masa ok. 95 kg przy zroscie 187 cm, mężczyzna, chodzę na siłownię 3 razy w tygodniu po 2h, trochę rodzice mają nadwagę, nie nie byłem u lekarza. Dzień powszedni: śniadanie (7.20): 1 skipka chleba+herbata+jakiś owoc; obiad (15.20): śr. wielkoś;ci kolacja: brak. W weekend: śniadanie (8.00): 1 skipka chleba+herbata/kawa zbożowa+owoc; obiad (13.00): śr. wielkości; kolacja:brak. Nie choruję na choroby przewlekłe.

Witam!

Twoje BMI wynosi: 27,2, co w Twoim wieku oznacza otyłość. Myślę, że powinieneś zacząć od zdiagnozowania przyczyn problemu, to znaczy od udania się do lekarza w celu wykonania badań, m.in. hormonalnych. Z tego co napisałeś, w Twoim jadłospisie jest za mało: warzyw, produktów mlecznych, produktów mięsnych. Być może część nadmiernej masy to tkanka mięśniowa, ale można to stwierdzić dopiero po wykonaniu pomiaru składu ciała. Pisałeś, że często ćwiczysz, więc pewnie rozwinęła Ci się tkanka mięśniowa, która waży więcej od tk. tłuszczowej. Zacznij od wykonania badań i konsultacji lekarskiej, potem możesz zastanawiać się nad ewentualną dietą.

Pozdrawiam