Nastolatka chce schudnąć po zimie

Dzień d!obry Cześć! Bardzo chciałabym schudnąć 6 kg... Gdyż teraz ważę 65 kg i mam 168 cm. Wiecie, zimą się tyje, ale już się robi coraz cieplej i nie mam zamiaru kupować letnich rzeczy o rozmiar większy niż mam...;( Dowiedziałam się, że jadę na kolonię w wakacje w czerwcu. No i właśnie nie chciałabym pojechać z taką figurą... Najgorzej to mam z brzuchem i biodrami... Jak już czytałam wasze odpowiedzi, troszkę mnie zdziwiły. Nie ukryję. Co to znaczy np. skośne brzuszki? Proszę was, pomóżcie... Jak mam ćwiczyć, ile razy dziennie i co? Jak jeść, ale taki lepszy plan poproszę, np. do południa owoce, czy mam brać je do szkoły? A co do bioder, jakie ćwiczenia wykonywać, ile razy dziennie? Po ilu dniach, tygodniach będą efekty? BARDZO PROSZĘ I ZARAZEM DZIĘKUJĘ.
ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 23. Odpowiada to 75 centylowi, masz prawidłową masę ciała. Nie powinnaś się odchudzać.

Ćwiczenia kształtujące mięśnie znajdziesz na www.abccwiczenia.pl.

Odnośnie brzuszków skośnych, to ćwiczenie podobne do tradycyjnych brzuszków, z tym, że wykonuje się je kierując łokieć do przeciwległego kolana (na zmianę, np. lewy łokieć do prawego kolana i odwrotnie). Najlepiej, jeśli skorzystasz z materiałów wideo na stronie http://abccwiczenia.pl/.

Efekty zauważysz po około miesiącu systematycznych ćwiczeń. Na pewno poprawi się Twoja kondycja i nie będą Cię męczyły zakwasy. Na aktywność fizyczną wygospodaruj co najmniej 30 minut dziennie. Jeśli nie możesz ćwiczyć przez ten czas, możesz podzielić 30 minut na dwie serie po 15 min, rano i wieczorem.

Nie ma znaczenia, kiedy będziesz jadła owoce. Powinnaś spożyć dziennie ok. 3 porcji (czyli 3 razy 100 g). Możesz zabierać je do szkoły i zjadać jako przekąskę lub potem jako dodatek do obiadu (w formie deseru), bądź jeść je jako podwieczorek, np. jako sałatkę owocową.

Piramidę Zdrowego Żywienia znajdziesz na: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem. Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu. Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs. Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Pozdrawiam