Nastolatka i jej waga

Mam 12 lat, 158 cm wzrostu i 56 kilo! Jestem o wieele za gruba, tak mi się przynajmniej wydaje. Proszę o jakąś dietę cud. Tańczę 3 lata, ale sam taniec nic nie daje!

Witam!

Po części Twoja masa wynika z rozrostu tkanki mięśniowej na skutek treningów. Nie martw się więc.

Z diety należałoby wyeliminować: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast-foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Pozdrawiam