Naświetlania torbiela szyszynki

w październiku stwierdzono u mnie torbiela szyszynki 1,2 cm. lekarz neurochirurg stwierdził,że jeżeli torbiel się powiększy czeka mnie naświetlanie i operacja nie jest możliwa ponieważ trzeba byłyby się wtedy przebijać przez mózg. proszę o wyjaśnienie na czym polegają naświetlenia, i jakie są możliwość leczenia.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Naświetlanie jest to metoda leczenia polegająca na komputerowej koncentracji dawki promieniowania tak aby skupiała się ona tylko i wyłącznie na danej zmianie. Pozwala ona zmniejszyć rozmiary torbieli i zahamować jej rozrost.