Natłok myśli i obaw w siódmym miesiącu ciąży

jestem w 7msc ciaży pare msc nie sypiam normalnie mam 1000 myśli i obaw na sek.Wydzieram się na partnera o wszystko jak psychiczna potem mam ochote zdemolowac dom bo on ignoruje wsz co mówię pomocy.

Dzień dobry,

Proszę udać się na konsultację do psychoterapeuty, który wyłacznie w kontakcie osobistym może ocenić jakiej formy pomocy Pani potrzebuje (pomoc psychologiczna, terapia - ind./małż. ?).
Może Pani udać się do Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ) lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości.

Dzień dobry,
Ciąża to czas intensywnych przeżyć wewnętrznych, i nie chodzi tylko o radość i oczekiwanie, które zwykło się nagłaśniać, ale także o trudniejsze emocje: lęk, niepewność, poczucie utraty. Musza się wówczas przeorganizować pewne cele życiowe, dochodzi do ponownego formułowania hierarchii wartości. Do tych zmian wewnątrzpsychicznych dochodzi wzmożone działanie układu hormonalnego. Niemniej jednak z Pani krótkiego opisu wynika, że Pani przeżycia są skrajne i wyjątkowo intensywne. Pomocna by była dla Pani wizyta u psychoterapeuty, by się skonsultować w tym wymagającym dla siebie czasie.
Pozdrawiam,
Aneta Fudała