Natrętne mycie rąk u 26-latka

Mój syn(26 lat- po studiach mgr) ma jakieś fobie - non stop myje (szoruje) ręce, wszystkiego się brzydzi ,nie ma już prawie skóry na rekach ,bo wciąż mu pęka - a w swoim pokoju ma straaaaaaszny brud,wieloletni kurz i balagan (wszystko na podlodze)- co robić,? gdzie z tym iść i jak mu pomóc?

Dzień dobry,

Proszę namówić syna na wizytę u lekarza psychiatry w Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ) lub prywatnie.