Natrętne myśli a depresja poporodowa

Witam! Mam 30l.,2 córki(4 i 1,5r.)Mam na ich temat natrętne myśli typu umrzyj, miej raka itd.Ciągle boje sie, że coś sie im stanie przez moje chore mśli! Jest mi bardzo ciężko bo to jest sprzeczne ze mną!, Pół roku chodziłam na psychoterapię, było trochę lepiej ale po miesiącu znowu natrętne myśli powróciły jeszcze gorsze!Od psychiatry dostałam aciprex 10mg i bonogren(od 1,5mies)Czy mój stan może być spowodowany depresją poporodowa, której nie leczyłam a lęki i myśli sie pogłębiły po 2 porodzie?

Dzień dobry,

Na tak postawione pytanie odpowiedź może Pani uzyskać wyłącznie w kontakcie osobistym u osoby, która Panią leczy.
Pogorszenie stanu w trakcie leczenia jest częstym i normalnym zjawiskiem.
Ciekawi mnie dlaczego Pani przerwała terapię ?

Dzień dobry!

Tak, może być to związane z depresją. Proszę wybrać się do lekarza psychiatry i/ lub psychologiem. Być może warto ponownie skonsultować się z psychoterapeutą, z którym miała już Pani kontakt przez pół roku.

Pozdrawiam!

Witam. Przede wszystkim proszę się nie obwiniać o te myśli! Bo nad natrętnymi myślami nie ma się kontroli - myślą się same. Myśli też nie mogą wywołać choroby u Pani dzieci, więc proszę się tego nie obawiać. Dobrze, że Pani się leczy. Ale 0,5 roku psychoterapii to zbyt mało, jak na ten typ problemów. Proszę pamiętać, że psychoterapia trwająca 2-3 lata wcale nie jest szczególnie długa. 0,5 roku to dopiero początek, a skoro czuła się Pani wówczas lepiej, to warto to leczenie kontynuować. Powodzenia.