Natrętne myśli dotyczące pobicia bliskiej osoby

witam, mam pytanie odnośnie lęku przed zwariowniem i zbiciem kogoś.Chodzi mi konkretnie o moją mamę.Czy mogę sobie sam poradzić z tym lękiem?kiedy ten lęk ustaje,zczynam myślć dlaczego takie lęki u mnie są,zaczynam być,winna temu że wogóle w mojej głowie pojwiaja się takie mysli...cierpię ztego powodu bardzo...dodam ze moje relacje z mama są złe,mam żal do niej o niektóre sytuacje,ona do mnie tez w czasie kłotni wygrzebuje jakies dawne zdarzenia które miały miejsce...boli mnie to ,

Witam,

Czy mam wie o Twoich lękach i agresji wobec niej? Jak wyglądają Twoje relacje z innymi członkami rodziny i relacje mamy z nimi?

Jeśli chodzi o poradzenie sobie, to trudno będzie pobyć się tego typu lęku samemu. Radzę zgłosić się do specjalisty.

Pozdrawiam

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultację, która być może zakończy się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
W internecie może Pani znaleźć listę certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, lub proszę udać się do np.: Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ).