Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Natrętne myśli dotyczące włosów

od kilku miesięcy mam bzika na punkcie fryzury.Gdy pomysle o wlosach robi mi się gorąco,jestem cała nerwowa.Mam nerwice,nie lecze sie.Potrafię teraz sobie wmowić ze od każdej fryzury dostanę bóli migrenowych.Że grzywka bedzie za ciężka na czole nawet jesli go nie dotyka! Wlosy spiete będą naciagały skore i bol bedzie jeszcze wiekszy,ze wlosy zaczesane do góry robią dodatkowy cieżar na czubku głowy,że w przedzialku bedą opadaly na czolo,a odgarniete do tyłu bedą ciagnely glowe w tył!Jak leczyc???
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Depresja problemem społecznym

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra prof. Marek Jarema wypowiada się o depresji jako problemie społecznym.

Witam,
zaburzenia lękowe (nerwicowe) można leczyć zarówno farmakologicznie, jak i poprzez psychoterapię. Zachęcam Panią do skorzystania z takiej profesjonalnej pomocy. Do lekarza/psychoterapeuty można zgłosić się zarówno prywatnie, jak i w ramach refundacji NFZ (wówczas należy mieć skierowanie od lekarza rodzinnego lub psychiatry i zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego). Z czasem, po podjętym leczeniu doświadczane objawy powinny ustąpić.
Jeśli chciałaby Pani dowiedzieć się więcej na temat zaburzeń lękowych, zapraszam do odwiedzenia naszego bloga http://poznacsiebie.pl
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka

0

Zachęcam Panią do rozpoczęcia leczenia. Może Pani zgłosić się do psychiatry i leczyć się farmakologicznie, ale również poddać sie psychoterapii. Jedną z najbardziej skutecznych metod w leczeniu zaburzeń lękowych jest terapia poznawczo-behawioralna. Z tego, co widziałam w inetrnecie, tym nurtem psychoterapii w Pani miejscowości zajmuje się np. gabinet Growth.
Pozdrawiam

Psycholog i psychoterapeuta specjalizujący się w nurcie poznawczo-behawioralnym.
0

Dzień dobry,

Podstawową metodą leczenia nerwicy jest psychoterapia, do podjęcia której namawiam. Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.: Poradnia Leczenia Nerwic, PZP lub prywatnie. W internecie dsotępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy