Natrętne myśli dotyczące wyśmiewania się u nieśmiałej osoby

Witam, zmagam sie z pewnym problemem już jakiś czas, gdy widze osoby w sklepie/na ulicy które sie śmieją bezpośrednio patrząc w moją strone wydaje mi sie że to ze mnie, oczywiście nie jestem tego pewny, tylko takie głupie mysli mi przychodzą do glowy "ciekawe czy to ze mnie.." jestem nieśmiały, malo pewny siebie, ojciec jest alkoholikiem.. nigdy nie byłem zbyt pewny siebie, miałem też trudne dziecinstwo czy to może być jakaś fobia? mam nadzieje że mi nic poważnego nie dolega..

Dzień dobry,

Jeżeli chce Pan zmienić swój sposób przeżywania/funkcjonowania to namawiam na podjęcie psychoterapii. Pomoc może Pan uzyskać w ramach NFZ (np.: Poradnia Zdrowia Psychicznego, Poradnia Leczenia Uzależnień - jako osoba wychowana w rodzinie z problemem uzależnienia) lub prywatnie.
Przez internet nikt nie może diagnozować/oceniać Pana trudności, ponieważ niezbędny do tego jest kontakt osobisty.

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza